Medinė terasa

Mūsų siūlomos terasinės lentos yra pagamintos iš įvairių Pietų Amerikos, Afrikos ir Azijos tropinės medienos rūšių, Skandinaviškos termo apdirbimo medienos, maumedžio.

Lentų gamybai naudojamos tropinės medienos yra didelio tankio (650-1200 kg/m3) ir ši savybė joms suteikia didžiausią atsparumą ir išskirtinį ilgaamžiškumą - iki 30 metų. Lentos pasižymi natūraliu grožiu, nereikalauja daug priežiūros ir yra išbandytos mūsų klimatinėse sąlygose.

 

Pagal savybes galime išskirti:

 

Ypač dideliu atsparumu pasižyminčios medienos rūšys: Ipe, Padouk, Cumaru, Afromosia, Iroko, Merbau.

Didelio atsparumo: Massaranduba, Bangkirai, Jatoba;

Atsparios: Fava Amargoso, Sucupira;

 

 

Sandėliavimas

Terasines lentas  sandėliuokite neišėmę iš pakuotės, geriausia vėdinamoje patalpoje su stogu. Venkite tiesioginių saulės spindulių. Lentas išpakuokite tik prieš pat klojimo darbų pradžią. Išpakuotos lentos neturėtų gulėti tiesioginių saulės spindulių zonoje, kol nebus pritvirtintos prie gulekšnių. Jei klojimas užsitesia ilgesnį laiką nei viena diena, tarp darbų eigos lentos turi būti suveržiamos i pakuotę.

Montavimas

Lentų apdorojimas prieš naudojimą

Iš terasiniems lentoms naudojamos medienos,  lietaus vanduo, išplauna medžiagas (tanino rūgštys), kurios gali nudažyti su terasa besiliečiančias konstrukcijas. Todel, prieš naudodami, lentas kruopščiai nuplaukite vandeniu,  tuo pačiu pašalinsite ir sandėliavimo žymes bei kondensato dėmes.

Įrankiai

Gręžtuvas, atsuktuvas, šlifavimo staklės, medienos pjovimo įrankis, suveržimo sraigtai, kampainis, kreidinė virvelė.

Paviršiaus paruošimas

Įsitikinkite, kad paviršius yra stabilus, kietas ir lygus. Apie 1 cm per ilginį metrą nuolydis užtikrins tinkamą vandens nutekėjimą.

Montavimo metu svarbu užtikrinti lentų ventiliaciją bei vandenio nubėgimą, jei tai padaryti neįmanoma, tarp lentų palikti didesnius tarpus nei numatyti .

 

                                   

               

            

Siekiant išvengti piktžolių augimo, patartina uždengti žemės paviršių apsaugine plėvele.

Kai kurioje kietojoje atogrąžų medienoje yra tam tikrų medžiagų (tanino rūgščių), kurios padidina lentų atsparumą, tačiau lyjant gali būti išplautos kaip rudos spalvos skystis. Todėl venkite tiesioginio sąlyčio su tinkuotomis ir (arba) kitomis sienomis ir grindimis. Apsaugai rekomenduojame naudoti foliją.

Montavimas ant betoninių arba plytelėmis išklotų grindų

Yra nustatyta, kad terasa, paklota ant betoninio ar ant betoninėmis plytelėmis iškloto pagrindo, nuo tiesioginių saulės spindulių gali įkaisti iki 70 laipsnių karščio, ko pasekoje mediena gali perdžiūti ir negryžtamai deformuotis. Todėl terasą rekomenduojame montuoti ant gruntinio paviršiaus. Jei terasa sumontuota ant betoninio pagrindo ir gauna tiesioginių saulės spindulių, vasaros metu rekomenduojame retkarčiais palaistyti vandeniu. Gulekšniai turi būti pritvirtinti prie atramų siekiant užtikrinti saugų pagrindą. Rekomenduojame dėti gulekšnius taip, kad jie būtų lygiagretūs su lietaus vandens nutekėjimo kryptimi, jei jie guli arti paviršiaus.

Montavimas ant žemės paviršiaus

Kai būtina, įrenkite smėlio arba žvyro sluoksnį. Paklokite betonines plyteles tokiu atstumu viena nuo kitos, kad būtų užtikrinta pakankama atrama ir gulekšnių įtvirtinimas. Patikrinkite aukštį ir nuolydžio laipsnį, padenkite paviršių apsaugine plėvele ir pritvirtinkite gulekšnius prie betoninių plytelių.

Atramų konstrukcija

Kad užtikrintumėte saugų pagrindą, gulekšniai turi būti pritvirtinti prie betoninių stulpelių ar gręžtinių pamatų. Norint sumažinti stulpelių skaičių, naudojama dviguba kostrukcija. Reikiami tvirtinimo atstumai parenkami pagal naudojamos medienos matmenis ir medienos rūšį. Jei bus naudojami tropinės medienos tašai pvz.: Azobe 100 x 150 ar kitas matmuo, tarpai tarp stulpelių gali būti iki 2500/3000 mm. Jei bus naudojama mažesnio tankio mediena ir mažesnių išmatavimų tašai, tarpai gali būti 1200/1600 mm.

Pasitarkite su savo architektu ar darbus atliekančiais meistrais, jis suteiks Jums reikiamos informacijos.

Gulekšnius rekomenduojame naudoti pagamintus iš tos pačios ar alternatyvios pagal savybes medienos rūšies kaip ir išorėje naudojamos lentos. Tik tada bus užtikrintas terasos stabilumas ir ilgas tarnavimo laikas.

Dėmesio: Gulekšniai turi būti bent dvigubai storesni negu pačios lentos (pvz., 25 x 145 mm lentoms naudokite bent 70 mm x 42 mm gulekšnius). Pakaktų 42 mm pločio, bet vietose, kuriose susijungia dviejų lentų galai, reikės 70 mm pločio. Jei lentos montuojamos su laikikliais skirtais  paslėptam tvirtinimui, gulekšniai dvigubinami arba prisukama gulekšnio intarpas tik toje vietoje, kurioje tvirtinasi furnitūra. Gulekšniai turi būti klojami ne rečiau kaip kas 400-600 mm, priklausomai nuo naudojamos medienos rūšies ir terasos konstrukcijos. Kietmedžio (Ipe, Cumaru, Padouk, Merbau ir kt.) lentoms, kurių storis 21-25 mm, tarpai tarp gulekšnių gali būti 500-550 mm, termo medienos lentoms, rekomenduojame 400 mm.

 

Kiek m2 užsisakyti

  • Jeigu montuojate atsitiktine tvarka, užsisakykite apie 5–10 proc. daugiau lentų negu reikia visam plotui padengti.

Jeigu montuojate 45 laipsnių kampu su kampais arba taisyklingais sujungimais, užsisakykite apie 15–20 proc. daugiau lentų negu reikia visam plotui padengti.

Tarpai tarp lentų

Keičiantis oro temperatūrai ir drėgmei, lentos trauksis ir plėsis. Prieš pradedant darbą rekomenduojame patikrinti lentų drėgnį. Lentos turi būti klojamos atsižvelgiant į toliau pateiktus reikalavimus.

Tarpas tarp kiekvienos lentos turi būti nuo 5 iki 10 mm(6% lentos pločio) Toks atstumas leidžia medienai kvėpuoti (išsiplėsti ir susitraukti), atsižvelgiant į oro sąlygas ir nekenkiant paklotai dangai. Jeigu danga liečia sieną arba kitą fiksuotą elementą, turite palikti nuo 5 mm atstumą tarp lentų ir sienos ir (arba) kito fiksuoto elemento. Tarpelis reguliuojamas atsižvelgiant į lentos plotį.

Montavimas matomais medsraigčiais

Gręžimas

Kad visos linijos būtų tiesios, naudokite kreidinę virvelę ar specialų šabloną. Iš anksto išgręžkite skyles medsraigčiams (pvz., jei medsraigčiai yra 5 mm, skyles išgręžkite naudodami 4 mm grąžtą). Kad būtų išvengta išlinkių, atstumas tarp medsraigčio skylės ir lentos galo turi būti 5–7 cm (ne mažiau kaip 2 cm).

Lentų galų sujungimas

Lentų sujungimas atliekamas tik ant gulekšnio ir kiekvienos lentos galas turi būti prisuktas prie gulekšnio sijos bent 2 medsraigčiais, kad būtų apribotas medienos judėjimas. Tarp lentos galų turi būti paliktas ne mažiau kaip 5 mm tarpas.

Medsraigčiai

Naudokite tik nerūdijančio plieno A2 medsraigčius, jei lentos bus montuojamos prie jūros vandens, naudokite A4 nerūdijančio plieno medvarščius  jeigu norite nepriekaištingo ir ilgaamžio rezultato. Lentos turi būti prisuktos prie kiekvieno gulekšnio esančio po lenta nemažiau kaip dviem medvaržčiais, kurių ilgis yra bent dvigubai didesnis už lentos storį. Medsraigčius į medį įsukite tinkamu greičiu. Medsraigčių galvutės turi susilyginti su lentos paviršiumi ir nebūti išlindusios.

 


 

Montavimo instrukcijas su  B fix /Dila 2 plokštelėmis arba kita furnitūra  rasite pakuotėje  arba internetiniame puslapyje.