WPC (kompozito terasa)

VARTOTOJO VADOVAS

 

INFORMACIJA APIE PRODUKTĄ 

Terasinės lentos WPC (Wood Plactic Composite) – tai naujas produktas, pagamintas iš medžio ir bambuko pluoštų, aukšto tankio polietileno (HDPE) ir kitų cheminių priedų. WPC gaminių sudėtyje yra didelis kiekis pluoštų, todėl jie yra ne tik itin atsparūs UV spinduliams ir atmosferos veiksnių poveikiui, bet ir nesunkiai apdorojami. Terasinės lentos WPC pasižymi aukštu atsparumu drėgmei, vabzdžių ir grybelių poveikiui, korozijai, puvimui ir trūkinėjimui, todėl puikiai tinka naudoti lauke. 

 

Terasinės lentos WPC yra saugios, ekologiškos, todėl nekenkia aplinkai. Pagrindinė sudedamoji dalis yra medžio ir bambuko pluoštai, gaunami iš baldų pramonės įmonių, o produkto sudėtyje esantis polietilenas yra perdirbti tinkama medžiaga. 

 

Matmenų tolerancijos:

 

Storis: 25 mm +/- 1 mm

Plotis: 150 mm +/- 3 mm

Ilgis: 2400 arba 2900 mm +/- 5 mm


Terasinės lentos WPC netinka naudoti uždarose ar drėgmės veikiamose nevėdinamose vietose ir patalpose, kurioms būdingi staigūs ir reikšmingi temperatūros pokyčiai (pvz., sauna).

 

PASTABOS PRIEŠ MONTAVIMO DARBUS  
Montavimo būdas yra itin svarbus. Dėl netaisyklingo montavimo gali pablogėti produkto atsparumas ir patvarumas, be to, produktas gali būti pažeistas.  Prieš montuojant lentas, jas reikia patikrinti. Apie visus defektus būtina pranešti pardavėjui prieš pradedant montavimo darbus. Atliekami montavimo darbai prilyginami sutikimui su produkto technine būkle ir išvaizda. Montavimo darbus turi atlikti kvalifikuotas asmuo.  Rekomenduojama, kad montavimą atliktų daugiau kaip 2 asmenys. WPC terasinės lentos ir gulekšniai negali būti naudojami kaip kolonos, stulpeliai, laikančiosios sijos, perdangos sijos ir kiti didelės apkrovos veikiami konstrukciniai elementai. Jei šioje instrukcijoje pateiktų rekomendacijų nepaisoma, garantija negalioja. 

 

PAGRINDINĖS DALYS  

WPC terasinė lenta                                    
WPC gulekšniai                                           
Plastikiniai spaustukai + sraigtai               
Metaliniai pradžios spaustukai                   
Apdailos juostelė 

 

ĮRANKIAI 

Elektrinis gręžtuvas

Atsuktuvas

Pjūklas

Plaktukas


LAIKYMAS  
WPC terasinės lentos turi būti laikomos originaliose pakuotėse, gerai vėdinamose uždengtose vietose. 

 

MONTAVIMAS  
Dėmesio! Prieš įsukant sraigtus lentoje, gulekšnyje ir apdailos juostelėse būtina atlikti pragręžimą. Pragręžimo skersmuo turi būti mažesnis už naudojamų sraigtų skersmenį.  
1. Pagrindas, ant kurio montuojamos lentos, turi būti švarus ir sausas, lygus, kietas ir stabilus. Svarbu, kad pagrindas būtų su minimaliu nuolydžiu (pakaks 2 %), leisiančiu nutekėti vandeniui.  
2. Gulekšniai turi būti išdėstyti taip, kad suformuotų tvirtą pagrindą. Rekomenduojama išdėstyti gulekšnius lygiagrečiai pagrindo nuolydžio krypčiai. Itin svarbu yra išdėstyti gulekšnius tinkamu atstumu, kuris priklauso nuo lentos skerspjūvio (25x150 mm lentų atveju atstumas turi būti 30 cm). Montuojant gulekšnius reikia palikti 5-10 mm atstumus tarp jungiamų elementų galų ir tarp gulekšnio galo ir sienos ar kito stabilaus elemento, su kuriuo ribosis terasa.  
3. Jeigu gulekšnių linija nėra lygi, tarp gulekšnių ir betono pagrindo reikia įterpti plonus padėklus ir taip išlyginti viršutinį sumontuotų gulekšnių paviršių.  
4. Pirmoji terasinė lenta turi būti pritvirtinta prie gulekšnių metaliniu pradžios spaustuku. Jeigu terasa ribojasi su siena ar kitu stabiliu elementu, reikia palikti 5–10 mm atstumą tarp pradžios spaustuko ir sienos.  
5. Likusios terasinės lentos turi būti pritvirtintos prie gulekšnių plastikiniais spaustukais ir nerūdijančiais sraigtais. Dviejų lentų sujungimo vietoje turi būti 2 gulekšniai (kiekvienos lentos gale turi būti po vieną gulekšnį, atliekantį atramos funkciją). Tarp dviejų lentų galų reikia palikti mažd. 5-10 mm atstumus (palikti vietos lentoms judėti kintant atmosferos veiksniams). 
6. Paskutinė lenta turi būti pritvirtinta prie gulekšnių nerūdijančiais sraigtais.  
7. Aplink terasą nerūdijančiais sraigtais galima pritvirtinti apdailos juostelę.

 

 

PRIEŽIŪRA IR APSAUGA 

1. Vandens dėmės  
Džiūdamas lietaus vanduo ant sumontuotų terasos lentų gali palikti dėmes. Tai yra natūralus ir trumpalaikis procesas, kuris gali būti stebimas ne ilgiau kaip 1–2 mėnesius. Lietaus vandens dėmes nuo lentų paviršiaus galima valyti plienine vilna.  
2. Nešvarumai, purvas, smėlis ir t. t.  
Terasą reikia saugoti nuo nešvarumų (smėlio, lapų, purvo, dulkių ir t. t.). Nuolatiniai terasos priežiūros veiksmai apsiriboja nešvarumų (smėlio, lapų, purvo) šalinimu naudojant šepetį ir vandenį. Ant lentų (dėl jų sudėtyje esančių natūralių žaliavų) gali susidaryti pelėsių sluoksnis, tačiau pelėsiai į lentos struktūrą neprasiskverbia, juos lengva pašalinti.  
3. Įbrėžimai, riebalų, alkoholio, cigarečių ir kitos sunkiai pašalinamos dėmės   
Pamėginkite dėmes ir įbrėžimus atsargiai pašalinti plienine vilna ir švitriniu popieriumi. Po to nušluokite terasą ir išplaukite vandeniu. Kad galima būtų nustatyti, ar dėmių valymo priemonė (būdas) nesugadins lentų ir nepakeis jų spalvos, rekomenduojama atlikti naudojimo bandymus. 

GARANTIJA 
Terasinėms lentoms WPC suteikiama garantija, galiojanti visiems gamybiniams defektams, tarp jų dideliam susisluoksniavimui, trūkinėjimui, puvimui, korozijai, vabzdžių ir grybelių padarytai žalai. Garantija galioja 10 metų nuo pirkimo dienos. Garantija negalioja, jei montavimo darbai buvo atlikti netaisyklingai arba jei produktas buvo transportuojamas netinkamomis sąlygomis, o atsiradę defektai yra susiję su netaisyklingu montavimu, netinkamu terasinių lentų naudojimu ir netinkama priežiūra; be to, garantija negalioja nereikšmingiems spalvų skirtumams, spalvų pokyčiui, nedidelei deformacijai ir lentų susitraukimui/išsiplėtimui. Garantija negalioja netaisyklingo, WPC produktų savybių neatitinkančio naudojimo atveju.