Kempas

 

GELSVASIS VIRŠŪKLIS (KEMPAS) - Kempas priklauso šiltos spalvos rūšių medienai, kuriai būdinga neryški arba vos įžvelgiama struktūra.

 

Prekinis pavadinimas

Kilmės šalis

Lyginamasis svoris

Atsparumo klasė

Тvirtumas pagal Brinelį

Kempas

Pietryčių Azija

880 kg/m3

2

3,7

 

 

GELSVASIS VIRŠŪKLIS (KEMPAS)

Koompassia malaccensis

 

Dėl jam būdingos spalvos gelsvasis viršūklis yra vadinamas perliniu raudonmedžiu. Iš tikrųjų jo mediena gali būti įvairių spalvų: nuo šviesiai rožinės iki tamsiai vyšninės. Vis dėlto dažniausiai gelsvojo viršūklio mediena būna tamsiai rožinės arba ryškiai raudonos spalvos ir, panašiai kaip afrikinės afzelijos (Doussie) mediena, yra priskiriama ne tamsios, o šiltos spalvos rūšių medienai, kuriai būdinga neryški arba vos įžvelgiama struktūra.

 

Įspūdingiausių šios rūšies medžių kamienai yra tiesūs, o šakų vainikas – retas ir platus, jų aukštis siekia maždaug 50 m. Gelsvojo viršūklio mediena yra kieta, atspari trinčiai, patvari ir ilgaamžė.

 

Gelsvasis viršūklis yra itin populiarus Tolimuosiuose Rytuose. Jo mediena naudojama butų interjerui ir aplinkai įrengti. Iš šios medienos gaminami vartai, tvoros, sodo baldai ir laiptai, langai, lentynos. Dėl estetinių ir atsparumo trinčiai savybių ši mediena itin dažnai naudojama grindų dangai, ypač skirtai naudoti sudėtingomis sąlygomis (pvz., laboratorijose, nes mediena yra atspari rūgštims), gaminti.

 

Gelsvojo viršūklio mediena puikiai tinka tiek gausiai lankomo biuro, tiek dažnai naudojamo koridoriaus, tiek ramios palėpės grindims įrengti.  Dėl savo atsparumo puviniui ,ši mediena plačiai  naudojama lauko terasoms.

 

Gelsvasis viršūklis auga Pietryčių Azijoje ir Okeanijoje.

 

Techniniai duomenys:

 

 Ką tik nukirstos medienos tankis, kg/m3

1000–1100 

 Vidutinis tankis esant 12 proc. drėgmei, kg/m3

800 

 Išilginis susitraukimas, T proc.

7,0 

 Skersinis susitraukimas, R proc.

6,0 

 Atsparumas gniuždymui, MPa

66 

 Statinis išlinkis, MPa

126 

 Tamprumas, MPa

18600 

 

 

Gelsvasis viršūklis – azijinis perlinis raudonmedis

 Nuotraukos ruošiamos...